Trafikte HGS Geçişlerinde Yaşanan Sorunlar

0
164
trafik cezası ödeme
trafik cezası ödeme

Hızlı geçiş sistemlerinden doğru kullanım yapılmadığı içi bir takım sıkıntılar yaşanmaktadır. Araç sahipleri PTT şubelerinden aldıkları kartları ve etiketleri geçişlerde kullanmaktadırlar.

Geçiş sırasında herhangi bir sorunla karşılaşmamak adına öncellikle HGS sorgulaması yapmanızda fayda vardır HGS bakiyenizin olup olmadığını PTT’nin internet şubesinden ve bu sorgulamaları yapabileceğiniz internet erişim noktalarından kontrol yapabilirsiniz. Yeterli bakiyeniz olmadan geçiş yapmak istediğinizde daha sonradan cezalı ödeme yapmak zorunda kalabilirsiniz. Araç sahiplerine verilen etiketleri doğru olarak yapıştırmak gerekir genel olarak dikiz aynasının altına yapıştırılan etkiler lazer okuyucuları tarafından net bir şekilde okutulmalıdır. HGS geçişlerinde yaşanan sorunlar arasında en çok rastlanan sorun okumaya yönelik sıkıntılardır. Bu tarz sorunlarla karşılaşmak istemiyorsanız dilerseniz de kartınızı okutarak geçiş yapabilirsiniz ancak direk okuma ile çok daha hızlı ve kolay bir geçiş yaparsınız. Kartınız bozuk olması halinde de fazla bakiye okuma ve okumama sorunlarıyla karşılaşabilirsiniz. Sorunlu etiket ya kart aldığınızı fark ettikten sonra bunun hemen değiştirilmesi gerekir. Kartla ilgili ve gişedeki cihazlardan kaynaklı sorunlar yaşadığınızda büyük mağduriyetler yaşamamak adına Karayolları Genel Müdürlüğüne mail atarak durumu bildirebilirsiniz.

PTT şubesinden aldığınız kartla ilgili sorun yaşıyorsanız bunun içinde hgs resmi adresine mail gönderebilirsiniz. HGS ile ilgili tüm şikayetleriniz ve bilgilendirmeleriniz için 444 17 88 PTT hattını da arayabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi ve otomatik geçiş sistemlerinde zaman zaman sorunlar yaşanabilmektedir.

CEVAP VER