Trafik Cezası Ödemeler

0
192
trafik cezası ödeme
trafik cezası ödeme

Medeniyeti tarif eden iki şey vardır birincisi ateş ikincisi ise yoldur. Birincisi olan ateş keşfedileli çok oldu ve geliştirilebildiği kadar geliştirildi. Ama yol ise hala geliştirilmeye çalışılıyor. Ne kadar değişiklik yaparsan yap hep bir yerleri ağır aksak ilerliyor. Ne yaparsan yap hep eksik bir tarafı bulunuyor. Yol medeniyetin tanımı iken her yere yol yapmak medeniyeti getirmiyor. Sizin yolu işlerlik kazandırmanız ve insanlara konfor kazandırmanız medeniyeti getirecektir. Bunun için yeni yeni denemeler yapılıyor.
En son deneme 17 Eylül 2012’ de yapılarak şehirlerarası köprü ve otoyollara HGS getirildi. Bu sistem Trafik Cezası Ödemeler ile bakiye yükleme işlemiyle birlikte yapılacaktı. HGS, Karayolları Genel Müdürlüğü ve PTT işbirliğiyle gerçekleştirilmiştir. Bu sistemle birlikte köprü ve otoyollardaki yığılmalar, oluşan trafik, kilometrelerce araba kuyruklarından kurtulma amaçlanmıştır. Otoban gişelerinin yerine HGS kartlarına dolum yaparak her geçişte plaka okuma sistemiyle düşülecekti. Böylelikle medeniyet denilen zirveye bir adamı daha ulaşılmış olacaktı.
HGS için bu kartlar ilk defa alacaklar için PTT’nin herhangi bir şubesinden temin edilebilir. Bu kartın etiket fiyatı 5 Türk Lirası olup toplam fiyatı 15 Türk Lirası olmaktadır. Kart alınma işleminden sonra isterseniz ayna yerde isterseniz Gelir İdaresi Başkanlığı ve HGS Halkla İlişkiler internet safasından bakiye yükleme bölümünden yapılabilir. Bu işlemlerden sonra köprü ve otoyollardan geçiş yapmadan önce arabanızın sağ camınıza yapıştırmanız yeterli olacaktır.

CEVAP VER