Trafik Cezası Ödeme E-Devlet

0
85

Birçok nedenden dolayı aldığınız Trafik Cezası Ödeme işlemini unutabilir hatta adınıza ve aracınıza kesilen cezalardan habersiz olabilirsiniz. Bütün bu nedenlerden dolayı zor durumda kalmamak ve kesilen cezalarınızı daha fazla faizle ödememek için tedbir amaçlı cezanızın olup olmadığını arada bir e devlet sayfasından kontrol etmeniz gerekmektedir. E Devlet ceza sorgulamadan, araca ait plaka bilgisi, ehliyet trafik ceza puanı, trafiğe çıkış tarihi gibi bilgileri öğrenebilirsiniz.

Bu işlemleri yapmak için öncelikle TC kimlik numaranız ile PTT’ den aldığınız e devlet şifresi ile e devlet adresine giriş yapmalısınız. Daha sonra e devlet hizmetler bölümünden araç plakasına yazılan ceza sorgulama başlığını ya da sürücü belgesi ve şahıslara yazılan ceza sorgulama başlığını seçmelisiniz. Trafik cezanızın olup olmadığını bu şekilde kolayca öğrenmeniz mümkündür.

 

E Devlet Trafik Cezası Ödeme

  • Gelir İdaresi Başkanlığı İnternet Vergi Dairesi web sitesine giriş yapınız.
  • Hemen sonraki aşamada açılan yeni sayfanın sağ tarafında gördüğünüz Motorlu Taşıtlar Vergi Dairesi için lütfen tıklayınız bölümünün üzerine tıklayınız.
  • Açılan yeni sayfada bulunan başlıklar içerisinde Motorlu Taşıt Sorgulama ve Kredi Kartı ile Ödeme yazan seçeneğin üzerine tıklayınız. Burada bulunan, plaka, vergi kimlik numarası, özel plaka, TC kimlik numarası ve tescil tarihi bilgilerinizi yazınız.
  • Son olarak yaptığınız aşamanın ardından, bu sayfada bulunan ve tamam yazan bölümü işaretleyiniz.

CEVAP VER