Trafik Cezası Öde

0
114
trafik cezası ödeme
trafik cezası ödeme

Günümüzde birçok sürücü, türlü sebeplerden dolayı trafik cezası uygulaması ile karşı karşıya kalmaktadır. Bu nedenle, trafik cezası ödeme farklı yollar aramaktadır. Trafik cezası uygulamasına maruz kalmış bir kişi öncelikle ödeme işlemini, kendi eliyle mi yapacak, yoksa kurumlar aracılığı ile mi yapacak ona karar vermelidir.
İşlemleri kendi eliyle yapmayı düşünüyorsa önünde izleyebileceği iki yöntem vardır.
İnternet Vergi Dairesi İle Trafik Cezası Öde
Günümüzde internetin yaygınlaşması ile beraber, kurumlar da internet siteleri aracılığı ile hizmet vermeye başlamıştır. Trafik cezası ödeyenlerin en çok kullandığı yöntem olan, İnternet Vergi Dairesi resmi sitesinde 3numaralı Motorlu Taşıtlar menüsü, oradan da motorlu taşıt sorgulama ve kredi kartı ile ödeme menüsünden gerekli bilgiler girilerek, beyanlı trafik cezası ödeme menüsünden yapılan ödeme işlemleridir.
İnternet Bankacılığı ile Trafik Cezası Öde
Müşterisi olduğunuz bankanın, internet bankacılığı hizmetlerinden faydalanıyorsanız eğer, internet bankacılığı ile trafik cezası ödeyebilirsiniz. İnternet bankacılığı menülerinden, ödemeler, vergi ve ceza ödemeleri, trafik ceza işlemleri menüleri takip edilerek, sonunda plakamızı girdiğimizde, sisteme girilmiş olan ceza ödemelerinizi gerçekleştirebilirsiniz.
Kişi ceza ödeme işlemlerini kurumlar aracılığı ile ödemeyi planlıyorsa 3 kuruma başvurabilir.
Vergi Dairesi
Ceza tutanağınız ve kimlik bilgileriniz ile herhangi bir vergi dairesi aracılığı ile nakit ödeme yapabilirsiniz.
PTT
Ceza tutanağı ve kimlik bilgileriniz ile dilediğiniz PTT şubesinden trafik cezası ödemesini nakit olarak yapabilirsiniz.
Bankalar

Online Gib Trafik Cezası Ödeme İşlemleri, İnternet Vergi Dairesi Alt Yapısı Kullanarak Kredi Kartı ile Trafik Cezası Ödeme
Gelir İdaresi Başkanlığının anlaşmalı olduğu bankalar ile trafik cezası ödeme mümkündür.

CEVAP VER