Trafik Cezası Kaçak Geçiş Ödeme

0
136
trafik cezası ödeme

Hızlı Geçiş Sistemi gişelerini kullanırken bir şekilde geçiş ihlali yaptığınız zamanlarda belirli işlemleri takip ederek bu ihlalinizden doğacak cezalardan kurtulabilirsiniz. Peki trafik cezası kaçak geçiş ödeme nelerdir?

Öncelikle geçiş ihlali yaptığınız takdirde geçiş yaptığınız aracın plakası üzerine kayıtlı Hızlı Geçiş Sistemi etiketi olup olmadığını bilmelisiniz. Eğer ki abone değilseniz on beş gün içerisinde Hızlı Geçiş Sistemi’ne kayıt olmalısınız. Bunun için PTT şubelerine veya banka şubelerine uğrayabilirsiniz. Yanınızda kayıt yapacağınız ihlal yaptığınız araca ait ruhsat ve size ait ehliyet belgelerini götürmeyi unutmayın. On beş gün içinde kayıt yaptırıp içine gerekli bakiye yüklemesini yaptığınız takdirde size geçiş ihlalinden doğan cezanız kesilmeyecektir. Eğer ki hali hazırda Hızlı Geçiş Sistemi’ne kayıtlı bir araçla geçiş ihlali yaparsanız, örneğin yeterli bakiyeniz yokken geçiş yapmış iseniz, yine aynı şekilde on beş gün içerisinde Hızlı Geçiş Sistemi etiketinize yeterli bakiyeyi yüklemeniz şartıyla size uygulanacak olan cezanız iptal edilecektir.

Eğer ki on beş gün içerisinde yukarıda bahsedilen işlemleri uygulamazsanız, o zaman geçiş ihlali için tarafınıza kesilecek olan cezayı ödemek zorunda kalırsınız. Peki böyle bir durumda Hızlı Geçiş Sistemi ihlalinden kaynaklı cezaları nereye ödeyebilirsiniz? Bu cezaları tüm PTT şubelerini kullanarak aracınızın plakasını belirtmek şartıyla ödeyebilirsiniz. Ayrıca internet kanalını da kullanarak cezanızı ödemeniz mümkündür.

CEVAP VER