Trafik Cezası Erken Ödeme 2016

0
95

Trafik cezası erken ödeme kapsamında, cezada indirim olup olmadığı konusu ciddi anlamda merak edilmektedir. Sizlere neler yapmanız gerektiğini ayrıntılı bir biçimde anlatmaya çalışacağız.

Trafik cezanızı erken ödemeniz durumunda, yüzde 25 gibi bir oranda indirimin söz konusu olduğu bilgisini verdikten sonra, başvurunun ne şekilde ve ne kadar süre içerisinde yapılacağı konusunu da ayrıntılı şekilde irdeleyelim.

Öncelikle başvuru süresinin 15 gün olduğu ve bu sürenin de size cezanın tebliğ edildiği tarihte başladığının altını çizelim. Kapınıza gelen posta ile cezanın tebliğ tarihi başlamış olmakta ve bu tarihten itibaren 15 günlük süre kapsamında ödeme yapmanız durumunda, yüzde 25 indirim olanağına kavuşmaktasınız. Bunun yanı sıra ise ödemelerin yapılmakta olduğu İnternet Vergi Dairesi üzerinden trafik borcunuzu sorgulamanız ve ödemenizi buradan yapmanız, bu avantajdan yararlanmanızı sağlayacaktır.

Ödemenizi İVD üzerinden yaparken, “Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme” bölümünü seçmeniz gerekmektedir. Bu alanda hem detaylı bir şekilde konu ile ilgili olarak bilgi alabilir hem de trafik cezası ödemesi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternet kullanmadan trafik cezası sorgulamak ve ödemek için de yapmanız gerekenleri de yazalım. Emniyet Genel Müdürlüğü noktaları üzerinden ve yine bu kurum içerisinde yer almakta olan Trafik Şube Merkezleri’nden bu işlemi gerçekleştirmeniz mümkündür. Bu şekilde internet kullanmadan trafik borcunuzu hem sorgulayabilir hem de ödemesini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER