Plakadan Ceza Ödeme Ekranı

0
74

                                               PLAKADAN ÖDEME EKRANI

Trafik ihlallere çok açık bir ortam. Sürücüler zaman zaman farkında olarak ya da olmayarak bir takım trafik ihlalleri yapabiliyor. Örneğin ülkemizde halen emniyet kemeri takmayı reddeden sürücüler var. Ya da kırmızı ışık yandığında durmaktan hoşlanmayanlar mevcut. Koyulan hız limitlerine aldırış etmeden yoluna devam edenler de var elbette. Hatalı sollamalar da bir diğer ihlale açık durum. Bu ve daha pek çok sebeplerden sürücülere trafik cezası geliyor. Her ne kadar hiç kimse bu cezaları ödemekten hoşlanmasa da elbette cezaların ödenmesi gerekiyor.

Cezamı en kolay nasıl öderim ?

 

Eskiden cezaları ödemek için şahsen trafik şubelerine ya da vergi dairelerine gitmek gerekirken şimdi bu işlemi bankalardan , ya da hiç yorulmadan internetten yapmak mümkün hale geldi. Bankadan da ödeseniz , internetten de ödeseniz bu işlemi yapmak için Plakadan ödeme ekranı menüsüne giriş yapmanız gerekiyor. Bu ekrana ulaşmak çok zor bir işlem değil. İlgili internet sitesine girebilir , ve menüleri takip ederek Plakadan ödeme ekranı seçeneğine ulaşabilirsiniz. Bu ekrana ulaştığınızda , sizden kimlik bilgileriniz isteniyor. Adınız , soyadınız , TC numaranız gibi bilgileri girdikten sonra , araç plakanızı girmeniz isteniyor. Aracınızın plakasını girince , aracınız üzerine kayıtlı olan tüm ceza ya da cezalar ekranda sıralanıyor. Sonra ödeyeceğiniz cezayı seçiyor ve kredi kartı numaranızla ödemeyi gerçekleştirebiliyorsunuz. Hem çok kolay , hem de çok pratik elbette.

Trafik cezalarını zamanında ödemek araç sahiplerini hem aylık %5 olan gecikme cezasından kurtulma avantajı getiriyor hem de eğer tebligat tarihinden itibaren 15 gün içerisinde öderseniz de %25 oranında peşin ödeme indirimi sağlıyor.

Trafik kurallarına uymak ve hiç ceza almamak herkesin dileği ancak cezayı Plakadan ödeme ekranı ile yapmak da en azından büyük kolaylık sağlıyor.

CEVAP VER