Online Olarak Trafik Cezası Ödeme

0
68

Online Olarak Trafik Cezası Ödeme

Aldığınız trafik cezasını ödemek için zaman bulamıyorsanız ya da ödeme noktalarına giderek uğraşmak istemiyorsanız cezanızı ödemenin diğer bir yolu var. Teknolojinin gelişmesi ile beraber yaygınlaşan ve hemen her alanda kullanılan online ödemeleri vasıtası ile çevrimiçi olarak trafik cezası ödeme prosedürünü gerçekleştirebilirsiniz. Oldukça kolay olan bu sistem vasıtası ile hem zaman harcamamış hem de sıra bekleme makbuz götürme gibi işlerle uğraşmamış oluyorsunuz.

Online olarak trafik cezası ödeme prosedürünü gerçekleştirmenizde son derece kolay. İlk olarak yapmanız gereken internet üzerinden ceza ödeme hizmeti veren gelir idaresi başkanlığının sitesine girmeniz. Siteye giriş yaptıktan sonra ilk önce sorgulama yapmalısınız. Sorgulama yapmanız hem borcunuzun tam miktarını öğrenmenizi hem de diğer trafik borcunuz var mı öğrenmenizi sağlıyor. Sorgulama prosedürünü emniyet müdürlüğünün sitesinden de yapmanız mümkün. Sorgulama prosedürünü gerçekleştirdikten sonra çıkan borçlarınızı ödemek için motorlu araçlar borç ödeme URL’ine tıklıyoruz. Linke tıkladıktan sonra karşımıza bir form gelecek. Karşımıza gelen formda bulunan bütün bilgileri kusursuz bir biçimde doldurduktan sonra ödeme düğmesine basarak ödeme prosedürünü başlata bilirsiniz. Bu aşamada dikkat etmeniz gereken bir kural var. Oda ödeme için verdiğiniz kredi kartının anlaşmaları bankalara ait kredi kartı olması. Eğer kredi kartınız anlaşmalı bankalara ait bir kart değil ise ödeme prosedürünü gerçekleştiremezsiniz. Tüm bu şartları sağladıktan sonra ödeme prosedürüne devam edebilirsiniz. Öde düğmesine tıklattıktan sonra ise kredi kartınızın güvenirliği için kullanılan 3D secure şifresi girmeniz gerekecek. Bu sisteme göre kart sahibinin telefon numarasına gelecek olan sms şifresini sisteme girmeniz gerekiyor. Sms şifresini sisteme girmeniz ile ödemeniz gerçekleşmiş olacaktır.

İşte çevrimiçi olarak trafik cezası ödeme bu kadar kolay bir prosedürle yapılmaktadır. Eğer anlaşmalı kartınız var ise bu sistem vasıtası ile artık hiçbir ödeme zorluğuyla uğraşmanız gerekmiyor. Ayrıca cezanızı ilk 15 gün içerisinde ödediğiniz zaman uygulanan indirim prosedüründen bu sistemde de aynen faydalana biliyorsunuz.

CEVAP VER