Ödenmemiş Cezalarınızı Sorgulama

0
76

Trafiğe her geçen gün yüzlerce yeni araç katılıyor. Hali hazırda trafikte aktif olarak katılım gösteren araçların da bu topluluğa ilave edilmesi dahilinde trafiğin her geçen gün biraz daha katlanılmaz bir hale gelmesini engelleyebilmek adına birkaç uygulamanın faaliyete geçirilmesi kaçınılmazdır. Bu uygulamaların başında trafiğin daha çekilmez bir hal almasında aktif rol üstlenen trafik kurallarını ihlal eden sürücülerin varlığı, son derece sakıncalı bir duruma sebebiyet vermektedir. Bu bağlamda emniyet güçlerinin yanı sıra elektronik denetleme sistemi gibi teknolojinin önemli imkanlarından faydalanarak bu sürücülere gerekli maddi yaptırımlar uygulanmaktadır.
Kimi zaman kendimizin ihmalleri, kimi zaman ise karşıdaki sürücünün bilinçsizliği dahilinde trafik cezaları ile karşılaşabiliyoruz. Bunlar genellikle istemsiz olarak gerçekleştirse de trafik cezalarının 15 iş günü içerisinde adrese tebliğ edilmesi dahilinde ödeme kaçınılmaz bir boyuta ulaşıyor. Güncel ikametgahınıza gönderilen zarf içerisinde yer alan ceza tutanağı, çoğu zaman sürücülere ulaşmamaktadır. Bu sebep ile internet üzerinden trafik cezası sorgulama işlemi devlet tarafından etkin hale getirilmiştir.
İnternet üzerinden trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilmeniz adına size ve aracınıza dair özel bilgiler istenmektedir. Bunlar temel olarak TC kimlik numaranız, aracınızın trafiğe çıkış tarihi olan tescil tarihi, aracınızın özel bir plaka olup, olmadığı ve aracınızın plakasıdır. Bu bilgileri doğru olarak girdiğiniz takdirde tamam butonuna tıklayarak, ücretsiz olarak trafik cezası sorgulama işleminden faydalanabilirsiniz. Karşınıza gelen ekranda ceza bilgilerim adlı başlığa tıklayarak, aracınızın ödenmemiş trafik cezası sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

CEVAP VER