HGS Sisteminde Otomatik Yükleme Talimatı

0
157
trafik cezası ödeme
trafik cezası ödeme

Paralı geçiş için kullanılan hızlı geçiş sistemi artık günlük hayatın bir parçası haline gelmiştir. Her araç sahibinde bu sistemin olduğu söylenebilir zaten paralı geçiş yapılan otoyollar ve köprülerde güncel olarak otomatik geçiş sistemi yani OGS ile hızlı geçiş sistemi olan HGS kullanılmaktadır.

Motorlu taşıt sahipleri köprü ya da otoyolları kullanmak istediklerinden bu iki sistemden birisini kullanmak zorundalar aksi takdirde kaçak geçiş yapmış olurlar. Kaçak geçişler nedeniyle günümüzde çok sayıda sürücü büyük sıkıntılar yaşamaktadır. Kaçak geçişlerde 15 gün içerisinde geçiş ücreti ödenmezde normal ücretin 30 katı kadar bir bedel ödemek gerekir. Bu bedeli ödeyemeyen motorlu taşıt sahipleri de af beklemektedir. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan HGS affı sadece 50 lira ve altı cezası olan araç sahiplerini kapsamaktadır. Yüklemeler ile ilgili sorun yaşamamanızın en güzel yolu her zaman yüklü bakiye bulundurmaktır. Bunu da ancak anlaşmalı bankalar üzerinden yapabilirisiniz. Anlaşmalı HGS satın bankalardan HGS aldıktan sonra aynı bankada hesabınız varsa HGS sisteminde otomatik yükleme talimatı verebilirsiniz. Belli bir limit sonrasında siz hiç müdahale etmeden sistem otomatik olarak belirlediğiniz limitlerde kartınıza yükleme yapacaktır.

Yükleme ile ilgili sorun yaşamamak için mutlaka her araç sahibi bu sisteme geçmelidir. HGS kartınızı PTT şubelerinden ya da farklı yerlerden aldıysanız o zaman mecburen farklı ödeme seçenekleri kullanmanız gerekecek.

CEVAP VER