Hangi Kartlar İle Trafik Cezası Hangi Bankalara Verilir

0
66

Hangi Kartlar İle Trafik Cezası Hangi Bankalara Verilir

Yeni tasarlanan sistemler vasıtası ile trafik cezalarını da ödemek son derece basitleştirildi. Artık evinizden hiç dışarı çıkmaya gerek kalmadan direk trafik cezalarını ödeme imkanına sahipsiniz. Üstelik yalnızca trafik cezaları ile sınırlı kalmayan bu ödeme sistemi vasıtası ile aracınızın bütün borçlarını da ödemeniz mümkün. Peki, trafik cezalarını çevrimiçi ödemek için nasıl bir yol izlenmeli ve hangi kartlar ile trafik cezasıödenir, hangi bankalaraverilir?

Trafik cezalarını internetten ödemeniz için birkaç alternatifiniz var. Bunlardan ilki gelir idaresi başkanlığının sitesine girip motorlu taşıt borç ödeme sistemini kullanmanız. Bir diğer yol ise E-devlet sitesi vasıtası ile E- devlet şifreniz ile kendi sayfanız vasıtasıyla araç borçlarınızı ya da trafik cezalarınızı ödemeniz mümkün. Yalnız bu aşamada dikkat etmeniz gereken bazı noktalar bulunuyor. Bunlardan en önemlisi ise anlaşmalı bir bankanın kredi kartına sahip olmanız. Eğer anlaşmalı bir bankaya ait kredi kartınız yok ise ödeme gerçekleştirmeniz imkânsız oluyor. Peki, “Hangi kartlar ile trafik cezası ödeme hizmeti verilir ve hangi banklara destekler?”

Anlaşmalı olunan bankalar ve o bankaların makul gördüğü kartlar ise şöyle; Denizbank kredi kartları ve ilaveten vısa ile mastercard, Ziraat Bankası bütün kartları, Vakıfbank bütün kartları ilaveten visa ve mastercard, Tüm TEB bonus ve TEB World kartları, Bank Asya’ya ait bütün kartlar ve World kartları, Finansbank olan bütün kredi kartları, bütün HSBC visa ve mastercardları, bütün Yapı Kredi bankalarına ait kredi kartları ilaveten Albaraka Türk kartları, İş bankasına ait olan bütün kredi kartları, bütün Halkbank ve paraf kredi kartları, Garanti bankasının bütün kredi kartları ve bütün bonus kartları, Akbank bütün kredi kartları.

Yazımızda belirtiğimiz bütün bu kredi ve banka kartları ile trafik cezalarınızı ödemeniz mümkün. Tüm bunların yanında kalan banka kartları ve kredi kartları ile ödeme yapamazsınız. Eğer makul bir kartınız yok ise bu sistemi kullanmanız olası değil. O yüzden şayet bu kartlardan birine sahip değilseniz trafik cezanızı vergi dairelerinden yatırabilirsiniz.

CEVAP VER