Araç Muayenesinin Önemi

0
179
Cep Telefonundan Trafik Cezası Sorgulama
Cep Telefonundan Trafik Cezası Sorgulama

Karayolları trafik kanununa göre motorlu ve motorsuz araçların hepsi teknik yeterliliklerinin belli aralıklarla kontrol edilmesi gerekir. Hususi araçların her sene ticari araçların 2 yılda bir düzenli olarak muayene yaptırması gerekir.
Yapılan bu kontrollerle yolcu ve trafik güvenliği sağlanmış olur. Kolay ve hızlı bir muayene yaptırmak istiyorsanız internet üzerinden randevu almanız sizin yararınıza olacaktır. Randevulu sistem sayesinde hiç sıra beklemeden belirtilen saatte ve günde hızlı ve kolay bir şekilde araç muayenenizi yaptırabilirsiniz. Araç muayenesi sonrasında araçta eksiklikler ve sıkıntılar varsa ortaya çıkarılır ve sizden bu sorunların giderilmesi istenir. Sorunlar giderildikten sonra tekrar muayeneden geçmeniz gerekecektir. Muayene son derece faydalı bir sistemdir ve zorunludur uygulama araç sahiplerine bırakılsa çoğu araç sahibi düzenli olarak bu muayeneleri yaptırmaz bu yüzden de devlet tarafından zorunlu hale getirilmiştir. Araç muayeneleri aracınızın ömrünü uzatır ve değerini arttırır ayrıca düzenli olarak bakım yaptırmış olduğunuz için araç masraflarınız da azalmış olacaktır. Muayene sonrasında size bir rapor verilecektir eksikleriniz varsa raporda belirtilir. Muayene işlemlerinizi zamanında yaptırmazsanız ceza ödemek zorunda kalırsınız. Araç muayenesinin önemi çok fazladır bu yüzden de takibi vardır.
Muayenesiz araç kullanma cezası trafik kanuna göre 92 TL olmaktadır 15 gün içerisinde ödeme yaparsanız bu tutarı 69 TL olarak ödersiniz bedelin yanında bir hanenize 10 ceza puanı yazılmaktadır. Bu yüzden muayene zamanı geldiğinde mutlaka işlemlerinizi yaptırın

CEVAP VER